1-Instagram’daki takipçi sayınızı artırmak isterseniz Instagram uygulaması üzerinden profil ziyareti reklamları verebilirsiniz.

2-Instagram’da  reklamlarınız tıklanınca değil gösterince ödeme yaparsınız. O nedenle Google Ads’den farklı olarak reklamlarınızın tıklanıp tıklanmaması ödeme açısından önemli değildir.

3-Reklamlarınızı yükledikten sonra Instagram, reklamlarınızı değerlendirmeye alacak ve en geç 24 saat içinde onay verip vermediğini belirtecek. Reklamlarınızın bazı durumlarda onaylanmama ihtimali de var. Fakat, endişe etmenize hiç gerek yok. Reklam yayıncılık politikalarına uygun yeni reklamlar yükleyerek sorunu halledebilirsiniz.

4-Instagram’da reklam vermek için kredi kartı, banka kartı veya sanal kartınızı kullanabilirsiniz. Ancak kredi kartınızın mutlaka yurt dışı ödemelerine açık olması gerekir.

5-Meta Business’tan reklam verirken Instagram’ın dışında Audience Network’den de reklam verebilirsiniz. Audience Network mobil uygulamalardır.

6-Meta Piksel kodunu web sitenize ekleyerek, web sitenizde ürün ekleyen, görüntüleyen kişilere instagram’a girdiğinde bu kullanıcılara sepete eklediğiniz ürünleri gösterebilirsiniz. Böylece kullanıcının aklında yer edinmiş olur ve satışlarınızı arttırırsınız.

7-Meta Business paneli üzerinden Instagram’da paylaşmadığınız video ve postları reklam çıkabilirsiniz.

8-Instagram’da ilk kez reklam çıkmaya başladığınızda sistem size 40 TL civarında limitler koyar. Düzenli harcamalar yapıp, ödemelerinizi düzenli yaparsanız limitler yükselir ve sonrasında tamamen kaldırılır.

10-Yaş sınırlaması gerektiren ürün ve hizmetlerle ilgili kuralları takip etmelisiniz.

11-Reklamlarınızda Facebook sayfanızın tanıtımını yaparken Facebook markasının logo kullanım kısıtlamalarına dikkat etmelisiniz. Örneğin F harfi büyük yazılmalı. Facebooks gibi çoğu hal kullanılmamalı. Facebook logosunu taklit eden logolar yer almamalı.

12-Yüksek kaliteli içerik kullanın. Instagram görsel bir platformdur, bu nedenle Instagram reklamlarınızın cesur ve ilgi çekici olduğundan emin olun. Cazip olmasına rağmen filtrelere çok fazla yüklenmeyin.

13-Marka kimliğinizle tutarlı olun. Instagram reklamlarınızın tarzı ve ses tonu web sitenize, ambalajınıza ve diğer pazarlama malzemelerinize uygun olmalıdır.